Порядок та особливості приватизації землі під час воєнного стану

На даний момент згідно діючого законодавства забороняється безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі та розроблення такої документації. Але це не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування.

Отже, право на безоплатне отримання земельної ділянки у власність під час дії воєнного стану мають тільки  громадяни України, яким на праві приватної власності належать об’єкти нерухомого майна, у тому числі індивідуальні житлові будинки, гаражі, садові будинки та інші будівлі, право власності на які оформлено згідно діючого законодавства.

Окрім того, право на отримання безоплатно у власність земельних ділянок мають громадяни, яким земельні ділянки були надані до 1 січня 2002 року у користування. При цьому, документами, які підтверджують наявність у громадянина права користування, можуть бути:

  • державний акт на право постійного користування земельною ділянкою;
  • державний акт на право володіння землею;
  • державний акт на право приватної власності на землю;
  • сертифікат на право на земельну частку (пай);
  • рішення органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки у власність/користування видане до 01.01.2002 року;
  • право власності на об'єкт нерухомого майна, який розміщений на земельній ділянці;

Також відповідно до Земельного кодексу громадянам із земель державної або комунальної власності можуть надаватися в оренду земельні ділянки для городництва. Тому під час дії воєнного стану можна орендувати земельну ділянку для городництва площею не більше 0,60 гектара.

Процедура безоплатної  передачі у власність земельних ділянок не змінилась.

Отже, щоб використати своє право на безоплатну приватизацію у воєнний стан, громадянин, який бажає приватизувати земельну ділянку у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані житловий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності:

1.  Розробляє у землевпорядній організації документацію із землеустрою. Дозвіл на її розроблення від органу місцевого самоврядування (міська/сільська рада) не потрібний;

2. Отримує кадастровий номер земельної ділянки;

3. Подає клопотання разом із розробленою документацією щодо затвердження цієї документації до органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки із державної чи комунальної власності;

4. Отримує рішення про затвердження документації із землеустрою про передачу земельної ділянки у приватну власність;

5. Отримує витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстрація права власності на землю);


Якщо Вам потрібно присвоїти кадастровий номер для паю, або приватизувати землю під будинком телефонуйте:

+38 (067) 351 43 21

+38 (067) 855 88 12